Producenci
Jak pozbyć się zalegającego towaru?
Jak pozbyć się zalegającego towaru?

Jak pozbyć się zalegającego towaru?

Nadwyżki produkcyjne, a także nadwyżki magazynowe występują w wielu branżach gospodarki i praktycznie nie da się ich uniknąć. Stanowią one dosyć istotny problem dla przedsiębiorcy, ponieważ zajmują miejsce w magazynie i "mrożą" zainwestowane środki pieniężne. W sklepach, a także na magazynach można zaobserwować towar, który tam zalega przez dłuższy czas. Właściciele firm próbują wyprzedać zalegający towar organizując wyprzedaże lub promocje, ale i tak część produktów pozostaje na magazynie. W tym artykule napiszemy o tym jak pozbyć się zalegającego towaru.

 

 

Jak sprzedać zalegający towar?

Najbardziej sprawdzonym sposobem a jednocześnie najskuteczniejszym jest sprzedaż towaru zalegającego w magazynie firmie, która oferuje skup towarów. Jest to co raz bardziej popularny sposób na likwidację towaru handlowego. Można w ten sposób zdjąć towar z magazynu bez większych formalności. Nie musimy wymyślać kampanii promocyjnych, wyprzedaży, które pochłoną kolejne środki naszego budżetu. Często firmy oferujące skup towaru handlowego odkupią od nas produkty w większej ilości. Kolejnym atutem jest fakt, że sprzedaż odbywa się na podstawie faktury, co upraszcza księgowanie sprzedaży towaru, a należność przelewana na konto bankowe, lub "od ręki" gotówką według.

Jak pozbyć się towaru po likwidacji sklepu?

Czasem jesteśmy zmuszeni zamknąć swoją firmę, lub pojedynczy punkt handlowy. Jednym z wielu pytań, które z pewnością się wtedy pojawia jest kwestia co zrobić z towarem po likwidacji sklepu, jak wyprzedać towar? Sposobów jest kilka i w zależności od zaistniałej sytuacji możemy zdecydować się sprzedać towar zalegający w magazynie wystawiając go na popularnych serwisach aukcyjnych, lub ogłoszeniowych. Możemy też popytać się konkurencji, czy nie chcą kupić towaru po likwidacji magazynu. Jeśli jednak chcemy szybko sprzedać nasz asortyment najbardziej sensownym jest sprzedać go firmie, która oferuje skup stoków magazynowych. Warto zrobić to przed likwidacją sklepu wystawiając fakturę sprzedaży. Jest to z pewnością najłatwiejszy sposób i często wybierany przed przedsiębiorców.

Jaki towar zalegający na magazynie sprzedaje się najłatwiej?

Jedne z najpopularniejszych towarów, które można sprzedać w łatwy sposób to odzież, obuwie a także AGD i RTV. Co w cale nie oznacza, że towary z innych kategorii sprzedają się trudniej. Wszystko zależy od sezonu, a także zapotrzebowania firmy oferującej skup. Są outlety, lub firmy prowadzące skup stoków magazynowych praktycznie każdego rodzaju. Skupują one artykuły dla domu i ogrodu, dla dziecka, elektronikę, a także asortyment dla zwierząt, kosmetyki i chemię, a nawet artykuły spożywcze. Jak widać możliwości mamy wiele i warto pozbyć się towaru zalegającego w magazynie i odzyskać gotówkę, którą możemy zainwestować w nowy towar.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl