Producenci
Jak sprzedać stoki magazynowe
Jak sprzedać stoki magazynowe

 

Jak sprzedać stoki magazynowe

Na stocki magazynowe można zaobserwować rosnący popyt, ponieważ, wiele osób chce skorzystać z okazji i kupić markowe produkty w znacznie niższej cenie. Stoki magazynowe powstają najczęściej w branży odzieżowej jednak firmy zajmujące się handlem stockami sprzedają towar również z innych asortymentów, co wskazuje, że stoki występują w każdej branży. Jak sprzedawać stoki magazynowe skutecznie i czy to się opłaca?

 

 

Skup stoków magazynowych

Towar, który zalega na magazynie zajmuje w nim miejsce co bezpośrednio generuje koszty związane z przechowywaniem. Jednym ze sposobów pozbycia się takiego towaru jest ich sprzedaż w formie wyżej wspomnianych stoków magazynowych. Dzięki sprzedaży towaru zalegającego na magazynie możemy zwolnić miejsce i zaopatrzyć się w nowe produkty, których sprzedaż wpłynie pozytywnie na rozwój naszego przedsiębiorstwa. W celu sprzedaży stoków magazynowych należy skontaktować się z firmą, która oferuje skup towarów tego typu i ustalić warunki transakcji. Od tego momentu już nie musimy zajmować się sprzedażą niechodliwego asortymentu bo zajmie się tym firma oferująca skup stoków magazynowych, z której usług skorzystamy.

 

Jaki stock magazynowy sprzedaje się najlepiej?

Najpopularniej sprzedawane są stoki odzieży i obuwia. Spowodowane jest to faktem, iż w tej branży występują towary wolnorotujące takie jak suknie ślubne, sezonowe jak na przykład kurtki, buty zimowe, czy stroje kąpielowe, a także końcówki kolekcji. Nie oznacza to jednak, że w innych branżach nie ma stoków magazynowych. Chętnie kupowane są stocki chemii gospodarstwa domowego, w tym przypadku prym wiodą produkty takie jak markowe proszki do prania, lub środki czystości. Kolejne popularne to stoki, AGD i RTV, sprzętu elektronicznego takiego jak komórki, komputery czy laptopy. Jak widać praktycznie w każdej branży można znaleźć stoki magazynowe i osoby chętne je kupić lub sprzedać.

 

Jak sprzedać stoki magazynowe?

Na sprzedaż stoków magazynowych jest kilka sprawdzonych sposobów. Najwygodniejszym i nieangażującym naszego czasu jest sprzedaż towaru zalegającego firmie, która skupi od nas ów towar. Przemawia za tym fakt, że tak firma może odkupić produkty hurtowo podczas jednej transakcji. W ten sposób szybko odzyskamy zainwestowane środki i możemy przeznaczyć je na kolejne inwestycje. Kolejnym sposobem na sprzedaż stocków jest prowadzenie sklepów typu outlet, jednak na tę formę mogą sobie pozwolić przedsiębiorstwa, które mają spory kapitał. Inny sposobem sprzedaży zalegających towarów jest organizowanie promocji, wyprzedaży czy wystawianie towarów na aukcjach internetowych lub portalach z ogłoszeniami. Jednak i w tych przypadkach musimy zaangażować swój czas i środki na tego typu działania. W jaki sposób pozbędziemy się zalegającego towaru zależy głównie od pomysłu i decyzji, którą strategię obierzemy.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl